درباره شرکت

بازدید: 5413
پرینت


 

بنام خدا

تغییرات سریع علم و فن آوری در دنیای حاضر نشانه ای از آن است که اقتصاد جهانی هر روز بیش از پیش بر دانش متکی می گردد . این امر درحالی اتفاق می افتد که کشور های جهان با روند رو به تزاید ادغام در اقتصاد جهانی از طریق جریان از کالا ها و خدمات ، سرمایه گذاری و مهاجرت مواجهند و این پدیده نیز به نوبه خود اشکال جدیدی از رقابت و همکاری میان شرکت ها و کشور ها را به وجود آورده و به نشر ایده ها و فن آوری های جدید در جهان و نفوذ در دایره ملی هر یک از کشور ها دامن زده است ، تهیه نرم افزار ها به عنوان پدیده تکنولوژیکی در عصر جدید ، قواعد تجاری ، آموزشی ، دولتی وحتی بهداشتی را دچار دگرگونی ساخته است . تهیه نرم افزار در جوامع مختلف به عنوان یک پدیده نو و ارزشمند به حدی است که میزان توسعه اطلاعات جوامع مختلف امروز با ضریب ایجاد امکان های نرم افزاری اندازه گیری می شود . به عنوان مثال اگر تا چند سال پیش استفاده از این ابزار یک امر تجملی و با هزینه گران محسوب می شد امروز وجود نرم افزار های مختلف زیر ساختی برای توسعه فرهنگی و اجتماعی محسوب می شود به مدد این ابزار کارآمد ، امروزه راه کارهای اجرایی بسیاری از پروژه های صنعتی که زمانی به رویایی شبیه بود به واقعیت نزدیک شده است . وجود بانک های اطلاعاتی ترابایتی که زمانی فوق تصور و ادراک بشر محسوب می شد ، امروزه به امری روزمره و بدیهی تبدیل شده است . شاید کمتر سازمانی در گذشته به مجتمع سازی  داده ها ( Data Integration ) فکر می کرد و آن را جزو وظایف سازمانی خود می دانست ، این در حالیست که امروزه فن آوری اطلاعات در سازمان ها مقامی شامخ یافته و تشکیل تیم های توسعه فن آوری اطلاعات در سازمان ها و شرکت های بزرگ صرف هزینه های گاهاً میلیارد دلاری در این راستا ، نشان دهنده فواید بیشمار این تکنولوژی است .

شرکت تولیدی و تحقیقاتی سامان ارتباط سهند از سال 1382 فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید سیستم های مکانیزه و کاربردی با توجه به خلأ موجود در بخش های نرم افزار و وب و همچنین میزبانی نرم افزارهای کاربردی تحت وب با استفاده از دو عامل مهم (تکنولوژی روز- نوآوری) با مد نظر قرار دادن ارزش ها و باورهای حرفه ای و نیز مطالعات کیفی و کمی در زمینه سیستم های یکپارچه مدیریت تحت وب و شبکه های محلی (اتوماسیون های مالی و اداری و ... تحت وب ) با همکاری متخصصان داخلی و خارجی و مشاوران مجرب و با سابقه به منظور طرح ، توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات و نگاهی به آینده آغاز نمود.

پروژه های در دست اجرا و یا پیاده سازی شده این شرکت با معماری چند لایه(N-Tier) بر پایه مفاهیم شئی گرا (Object Oriented) و استفاده از ابزارهای مهندسی طراحی نرم افزار و توجه به استانداردهای بین المللی نوین و متدولوژی های روز(RUP)   طرح ریزی و ایجاد شده است و قابلیت پذیرش سیستم های اختصاصی هر سازمانی را دارند.

شركت سامان ارتباط سهند مفتخر است تا با ارائه كارنامه و سابقه اي درخشان در زمينه فناوری اطلاعات و ارتباطات و  امور اطلاع رساني  اقدام به ثبت راه اندازي و طراحي انواع  سامانه ها و شبكه ها و پايگاه هاي اطلاع رساني اينترنتي تحت وب و برنامه نويسي كاربردي و مديريتي و اتوماسيون و تجاري براي ادارات و سازمان ها و بخش هاي خصوصي و كارخانجات نموده  است

اين شركت علاوه بر فعاليت در زمينه فن آوري اطلاعات IT در زمينه هاي مهندسي برق و الكترونيك  و اتوماسيون صنعتي و  طراحي مدارات و سيستم هاي كنترل و سیستم های حفاظتی و انواع برد هاي الكترونيكي  نيز مشغول به فعاليت مي باشد . از میان پروژه ای حفاظتی و الکترونیکی می توان به طراحي و ساخت سيستم الكترونيكي مسير ياب مذاب در قالب هاي ريخته گري به روش لاست فوم با همکاری شرکت ریخته گری تراکتورسازی ایران، سیستم های دزدگیر اماکن و خودرو با بهره گیری از سامانه های GSM و GPRS ، سیستم های کنترلر دما و رطوبت، سامانه قرائت کنتور برق از طریق پیام کوتاه اشاره نمود.

در راستای فعالیت های شرکت در زمینه مهندسی الکترونیک واحد تحقیق و توسعه شرکت با بهره گیری از دانش روز بر روی سیستم های پردازش تصویر و بررسی راه کارهای ترافیکی و همچنین ارتباط GSM چراغ های راهنمایی فرماندهی با همدیگر برای مکان هایی که ارتباط بی سیمی مقدور نمی باشد و سیستم های هوشمند سازی این چراغ ها و همچنین ساخت آبنماهای مدرن و موزیکال مشغول به فعالیت می باشد.

و با توجه به نياز مبرم جامعه پژوهشي و صنعتي کشور به مراکز تخصصي در زمينه فن آوري اطلاعات و الكترونيك اين شركت سرلوحه اهداف خود را فراهم آوردن آوردگاهي مناسب براي فعاليت نخبگان و تربيت نيروي متخصص و کاراي داخلي قرار داده است و موسسین این شرکت خود از متخصصین و محققین و صاحبنظران در این حوزه بوده و افتخار عضویت در مجامع بزرگ علمی و تحقیقاتی همچون عضویت در بنیاد ملی نخبگان کشور  عضویت در شبکه علمی کشور و سایر مراکز بزرگ علمی پژوهشی بین المللی را دارا می باشند .

اين شركت اميد دارد با بهره گيري از تلفیقی از تجربه اساتید گرانقدر دانشگاه ها و مراكز پژوهشي منطقه و نیرو و استعداد دانش پژوهان جوان و ايجاد يک محيط تحقيقاتي و  پژوهشي مناسب، بنيانگذار نگرشي نو به مقوله تحقيق و پژوهش در صنعت منطقه باشد.

با تشکر
هیئت مدیره شرکت تولیدی و تحقیقاتی سامان ارتباط سهند 

محمد وند جلیلی - وحید احمدزاده

برخی از مشتریان شرکت